Kitartás. Te mennyivel rendelkezel belôle?

Voltál már úgy vele, hogy belekezdtél valamibe? Egy új nyelv megtanulásába, diétába, mozgásba, vállalkozásba, egy teljesen új életbe egy célod megvalósításába? Aztán teltek a napok. Valamikor egy nap, máskor egy hét, egy hónap. Ös Te megálltál. Szétnéztél és nem volt eredmény vagy épp nem az az eredmény volt, amire számítottál.


 



És sokszor ilyenkor, ahelyett, hogy leültél volna, hogy megvizsgáld a helyzetet, inkább feladtad. Valakinek segít, ha elôre tudja, hogy mi vár rá. Mennyi alkalomnak kell eltelnie, hogy a spinning edzés után ne lógó nyelvvel, levegô után kapkodva majdhogynem négykézláb támolyogjon ki a terembôl. Mert tudja, hogy a 3-ig kell eljutni, utána már más lesz. Másokat épp az segít, ha fogalmuk sincs, hogy mibe kezdenek. Mert ha tudják, hogy hány mérföldes az út, el sem indulnak. 



 



De ha már úton vagy, elindultál és épp feladnád, akkor érdemes néhány dolgot végiggondolnod.



 



1. Kinek a vágyát szeretnéd kiteljesíteni?



Valóban a Te vágyad, hogy a 30 fokos melegben egy terembe zsúfolódva 25 másik emberrel kicsavart jógapózokban vergôdj. Vagy csak éppen egy divatos trend és mozogni sem ártanak. Megadja-e azt a testi-lelki minôséget, ami miatt újra és újra elmész?



Valóban társra vágysz, vagy csak azért pörögsz a társkeresôkön, mert a társadalom üzenete az, hogy valami baj van Veled, ha éppen nincsen párod?



 



Tanulj meg különbséget tenni a saját vágyaid és másoktól jövô elvárások között.



 











2. Mások hogy csinálják?



Vannak egyéni eltérések, ez vitathatatlan. Ugyanakkor érdemes körülnézned, hogy mások átlagosan mennyi idô alatt jutnak egy magabiztos, nyelvhasználati szintre. Hány hét és milyen gyakoriságú, intenzitású edzés kell ahhoz, hogy az állóképességedben érzékelhetô legyen a fejlôdés? Így könnyebben fel tudod mérni, hogy milyen erôfeszítést érdemes tenned és mikorra várható eredmény. Ezzel elkerülheted, hogy minden héten ki akard ásni a magot, hogy megnézd, hol tart a fejlôdésben.



 



 



3. Ér megpihenni



Rendjén van, ha néha azt érzed, hogy elfáradtál. Senki sem képes arra, hogy mindig egyenletes teljesítményt nyújtson, nem léteznek egyforma napok. A ciklikusság mindenkire jellemzô, persze a mértéke eltérô lehet. De ezt sem érdemes ellenségként kezelni, sokkal inkább érdemesebb a céljaid szolgálatába állítanod. Amikor több az energiád, feszít a lelkesedés, tegyél többet. Fuss egy fél körrel többet, olvass el még 30 oldalt, készítsd el elôre a prezentációt, írj meg több bejegyzést a honlapodra. És amikor kedvtelen vagy, adhatsz magadnak kimenôt. Egy napot, ami feltöltekezésé, amikor azt csinálhatod, amihez kedved van. Ha elôre dolgoztál, még lelkifurdalásod sem lesz miatta. 



 



4. Támogató csoport



Azt látom, hogy egy támogató csoport aranyat ér, bármibe is kezd bele az ember. Ha elakadsz, tudsz kitôl kérdezni. Van visszajelzés és nem vakon tapogatózol, hanem tippeket kapsz arra, milyen irányba tudsz tovább menni. Amikor bukdácsolsz, ott vannak melletted és segítenek. A sikereidnek pedig ôk is örülnek. A mai világban a tér és idô már nem akadály. Egy internetes közösség is adhat kellô támogatást, hogy ki tudj tartani a célod mellett. És mindig van rá lehetôséged, hogy a kapott támogatást viszonozd. Ne hagyd ki ezt a lépést, mert az egyik kulcs tényezôtôl fosztod meg magad!