Test és lélek

Az agy csodálatos teljesítményekre képes, gondolataink teremtô erôvel bírnak. Egyesek halálos betegségekbôl gyógyulnak fel, mások a természet erejével dacolva túlélnek olyan helyzeteket, amelyekbe mindenki más belehalna. A pozitív gondolkodás, a meditáció és relaxáció azon módszerek közé tartoznak, amelyek segítenek abban, hogy agysejtjeink frissek, fiatalosak és terhelhetôk maradjanak.


 



Nem kell hinnünk benne ahhoz, hogy mûködjön, mivel a kimondott szónak és a gondolatoknak olyan ereje van, amely hitünktôl függetlenül is mûködik. Természetesen a siker gyorsabb és nagyobb mértékû, ha akaratunk hittel párosul. Sors és jövô az akarat és a gondolat jövôt épít. Hinnünk kell magunkban, hogy képesek vagyunk megteremteni a vágyainkat, hiszen mindannyiunkban ott lakozik a teremtô erô. Segítségével - ha szó szerint hegyeket nem is mozgathatunk meg - de elnyerhetjük álmaink állását, rátalálhatunk a szerelem nagy misztériumára, radikálisan változtathatunk külsônkön, vagy elhagyhatjuk rossz szokásainkat. A gondolatok és az akarat ereje ily módon sorsfordító lehet, és új magaslatokba repíthet minket. Szeresd a tested, hogy a lelked szeressen benne élni! Ha mérgezed a tested akkor mérgezed a lelkedet is. A mentális tréning azonban nem elég ahhoz, hogy versenyt fussunk az idô múlásával, hiszen sejtjeink idôvel elöregednek, megfáradnak. A mozgásban gazdag életmód, a nevetés, a kreativitás, memóriánk fejlesztése és karbantartása, a kiegyensúlyozott életvitel és a természet szeretete lényegesen lassíthatják ezt a folyamatot. Fontos, hogy egészségesen táplálkozzunk, minél több friss zöldséget, gyümölcsöt, sovány fehérjéket, rostdús tápanyagokat fogyasszunk. Kiemelten fontos szerepe van az antioxidánsoknak, így a C- és E-vitaminnak, a szelénnek és a cinknek. Tévhit, hogy egy bizonyos kor után mindenkire testi és lelki leépülés vár, hiszen csak rajtunk múlik, hogy mennyit idôt és energiát fordítunk önmagunkra. A legújabb kutatások szerint annak ellenére, hogy minden nap idegsejtjeink tucatjai pusztulnak el, agyunk mégis, akár 90 éves korunkban is képes arra, hogy újabb és újabb neuronokat képezzen. A szellemi frissesség és a test egészsége megôrizhetô. Továbbá ha karban tartjuk testünk akkor egész lényünket is jobbá tehetjük. Errôl bôvebben olvashatsz a következôkben.



 



Betegségek esetén magát az okot kell gyógyítani, ami maga a beteg! Életünk során felhalmozzuk, elzárjuk, „lerakjuk” szerveinkre az indulatainkat, félelmeinket, idegességeinket, ki nem mondott szavainkat, stb. Mindezek gátat képeznek energiaáramlásunkban és felborítják testi-lelki egyensúlyunkat, kibillentenek az egész, az egész-ség állapotából. Megtanulhatjuk, hogy tudatosan irányítva cselekedeteinket, hogyan tehetjük rendbe a belsô egyensúlyt . A lélek konfliktusai testi tüneteken keresztül jelennek meg. Vagyis a lélek ezek segítségével hívja fel a figyelmet a megoldatlan élethelyzetekre. Tanácsos felismerni és változtatni ezeken, mert ha sikerül kiküszöbölni a hibákat akkor az egészség is javulhat, helyreállhat. A betegségek mögött meghúzódó lelki bajok jelentôségét sokszor a hagyományos orvoslás sem vitatja. Például, a magas vérnyomásban szenvedô betegek több mint 90%-ánál nincs kimutatható szervi elváltozás. Ennél a dolognál például a stressz az ami hatással van, amelyet azonban nemcsak a túlhajszolt mindennapok, hanem az élet bármely rendezetlen problémája okozhat. Ártó gondolatok - minden ember betegségének kulcsa a gondolkodásában rejlik. Az a gondolat például , hogy „nincs lehetôségem munkahelyet változtatni" csupán az egyén fejében létezik, ám idôvel testi tüneteket okozhat az általa szított feszültség. Mindenkit saját életszemlélete és a problémákhoz való hozzáállása korlátoz - folytatja dr. Darnói. - Éppen ezért, ha valaki valamirôl úgy érzi, nyugtalanítja, próbáljon változtatni rajta. Ne maradjon az adott helyzetben a puszta kényelem kedvéért, és ne törôdjön bele csupán félelembôl vagy kényszerûségbôl. Ezek ugyanis mindenkinek a saját döntései, még akkor is, ha látszólag vitathatatlan érvekkel bástyázta körbe mindet. Néz szembe önmagaddal - az egyes betegségek lelki okainak felfedezéséhez az ítélkezéstôl, értékeléstôl és magyarázatoktól mentes önvizsgálat vezethet el. Gondolj vissza arra, amikor elôször észlelted panaszaidat! Milyen gondokkal küzdöttél akkoriban? Hogyan reagáltál rá , milyen megoldással próbálkoztál? Fontos tisztáznod magadban mi az, ami jelenleg is fenntartja a tüneteket. Érdemes megfigyelned, hogy az adott probléma mikor, milyen körülmények között jelentkezik, vagy rosszabbodik. Kiemelt jelentôségû megvizsgálni azt is, mitôl foszt meg valakit a betegség, illetve mire kényszeríti - figyelmeztet Dr. Darnói Tibor. Figyelmeztetô szavak - a magyar nyelvben számtalan „beszédes" szólás vagy szófordulat található, amely segítséget nyújthat a test és lélek kapcsolatának értelmezéséhez. Ilyenek például: nem tudom megemészteni, kiütést kapok tôle, fáj a fogam valamire stb. Ha valaki egy kicsit is elgondolkodik szóhasználatán, nem automatikusan alkalmazza ezeket a kifejezéseket, könnyen rálelhet saját gondjaira, és akár azok megoldására is.