Késmárki László – Gyógyító kéztartások II.

A mudra szanszkrit szó jelentése pecsét, jel, szimbólum, szimbolikus gesztus, de az öröm adományozójaként is fordítják. A mudrák minden más eljárásnál alkalmasabbak fájdalomcsillapításra, elsôsegélynyújtásra, a betegségek megelôzésére, a testi-lelki összhang megteremtésére, a feszültség oldására, a jó közérzet fokozására.


 



Megnyugtatják az elmét, enyhítik a mentális problémákat, ellazítják a testet, és megemelik az egyén tudatszintjét, tisztítják és magnetizálják a fizikai és finomanyagi szerveket, növelik az érzékszervek érzékelô képességét (fogé-konnyá tesznek a finomabb rezgésekre), fokozzák az önkifejezô képességet, megnyitják az intuitív bölcsesség, a kreativitás kapuit, aktiválják és kiegyensúlyozzák a csakrákat.    



A kéztartásokat bárki alkalmazhatja. Ez a gyógymód technikai eszközök nélkül, szinte bármikor használható. 



Az ujj-jóga fizikai testi, energetikai, pszichoenergetikai, pszichikai, pszichomentális, mentális és spirituális hatásaival, hasznával 5000 éve foglalkoznak a tudósok (nemcsak a jógik és buddhista szerzetesek, hanem Anaxagorasz, Artemidorosz, Démokritosz, Arisztotelész és még sokan mások).



Az ôsi indiai bölcsek rendelkeztek az agy, az idegrendszer, az energiakapuk, a fizikai testi és étertesti (finomanyagi) csatornák, a testi és lelki anatómia mélyebb összefüggéseinek ismeretével, a bioenergia és bioinformáció különbözô testrészekhez áramoltatásának módszereivel.



Késmárki László legújabb könyvében a teljesség igényével mutatja be az ájurvédikus mudra-praxist, a fizikai test és energiatest csatornáit harmonizáló kéztartásokat, a testszövetek, meridiánok, nadik, csakrák ujjpozícióit, a nadi-jóga, a kundalini-jóga és a nada-jóga mentális és érzelmi stabili- tást, erôteljes fókuszáltságot adó kézgesztusait, miközben közel 150 betegségre, testi zavarra javasol könnyen elsajátítható kézpózokat. 



 



Mindenki használja a Gyógyító kéztartásokat egészségének megóvására.



 




A könyv megvásárolható itt: Bookline.hu