Szexualitásra serkentő fűszerek

Az élet szerelem nélkül fûszertelen, a szerelem szex nélkül sótlan, az ételek fûszer nélkül pedig élvezhetetlenek, csaknem ehetetlenek. A fûszerek az ételek ízét és színét adó, étvágygerjesztô anyagok. Feladatuk az eledelek kívánatossá tenni, emelni az élvezeti értéket, továbbá az emésztôszervekre kellemes ingert gyakorolni. Az eledelek legnagyobb része fûszerezés nélkül élvezhetetlen, sôt csaknem ehetetlen.

Feltehetô, hogy az ôsemberek már az ókorban fûszerezték ételeiket. A középkorban a sokfogású lakomák nagyon sok fûszerrel készültek. Azt gondolták a fûszerekrôl, hogy a mennyország szomszédságában lévô illatos mezôn teremnek. A keresztény Európában a fûszereket nyakra-fôre fogyasztották, mert úgy tartották a fûszeres ételek azáltal, hogy felpezsdítik a vért, de nem gondoltak arra, hogy ezek a fûszerek idegességet, lelki nyavalyákat okoznak, étvágyat gerjesztenek, ami vérmességhez, elhízáshoz vezet.



A több száz éve élt, Nefzaui sejk keleti szerelemtanában az erotikus receptek fôleg fûszerekbôl álltak.



A chilit ôsidôk óta nemcsak gyógyszerként hanem nemi vágy fokozó szerként is használják.


Az ôsi Egyiptomban a bódító illatú fahéjról, szegfûszegrôl, szerecsendióról és a gyömbérrôl azt hitték, hogy a paradicsomi kertbôl eredô Nílusban terem. A legtöbb fûszerrôl feltételezték, hogy a bennük lévô forróságtól, felmelegedik a test, amelytôl felizzik a nemi vágy. Ázsiában a galgant régtôl fogva az "Ájurvédában" különösen kedvelt fûszer és gyógyszer. A német népi gyógyászatban galgant gyökér elfogyasztása illetve a nemi szervekre helyezése tizenkétszeri közösülésre teszi képessé használóját.


A mustármag potencianövelô hatását ismerve a szerzeteseknek megtiltották e fûszer fogyasztását. A fahéj ôsidôk óta a nemi szervre kenve erotikus ösztönzônek számit. Az ópium helyett is használt sáfrány izgató hatású, hosszú orgazmusérzetet kelt.



A ginszeng nemcsak fiatalító szer és egyensúlyban tartja a test energiaháztartását, hanem növeli a nemi vágyat. Ázsia legrégebbi és legismertebb gyógyszerét, ezt a csodagyökeret gyakran "embergyökérként" is említik. A ginszengbor volt az elsô kínai gyógyszer, amit idegnyugtatóként és fáradtság csökkentôként ajánlottak.









Az izgató hatású szegfûszeget a régi kínaiak azért rágták, hogy szerelmi légyottjuk során illatos legyen leheletük. Az aromás, kellemes illatú kardamomot, melyet gyakran teához és kávéhoz vegyítik izgató, élénkítô hatású már az ókorban sokat magasztalták mint fûszert és orvosságot. Serkenti az emésztést, és a szívmûködést, frissíti a szellemet. A bódító, izgató szerecsendió mámort és nemi izgalmat kelt. Az ôsi Indiában bódító gyümölcs néven volt ismert, sok mámorító szerelmi ajzószer fontos alkotóelemeként. Az Ajurvéda szerint jótékony hatású a szexuális erôtlenség megszüntetésére.



A hinduk egyik legszentebb növényüket, a tulasi bazsalikomot Laksmi istennô és Visnu isten oltárára teszik. A tulasi bazsalikom levelébôl napi egy levél elfogyasztása megôrzi az egészséget és örömteli nemi életet biztosít.



A pikáns, csípôs ízû szegfûbors nemcsak emésztési panaszokra, neuralgikus bajokra hathatós hanem bôséges kakaóval keverve felizzítja a nemi öröm szent tûzét. Az ánizsmagról az egyiptomiak feltételezték, hogy nemi közösülésre ingerel, Indiában szerelmi vágyat ébresztônek és impotenciát gyógyítónak tartották. Egy indiai csodaszer szerint egy csipet porrá ôrölt ánizs mézzel elkeverve a férfi nemzôszervére kenve óriási gyönyörhöz jutattja a nôt.



A bételbors levelei élénkítô hatásúak a bételfalatot órák hosszat rágják, szopogatják, fûszerként pedig erotizáló karis ételekbe teszik. A nép gyógyászatban is elterjedt feketebors valószínûleg a legjelentôsebb fûszer, megszerzéséért háborúkat vívtak, emberáldozatokat hoztak. Az Indonéziában termô kubebabors nemi vágyat élénkítô fûszernövény.



A vérkeringés ösztönzô és az emésztést segítô aromás rozmaringból készített fürdô serkenti a vérkeringést és fokozza az érzékenységet, felkelti a szexuális vágyat. Az ókor óta ismert muskátzsályát borba keverve szerelmi élvezetre ösztönöz. A vanília a homeopatikus gyógymódban hatásos impotencia elleni gyógyszer.



A trópusi éghajlaton termô ôsidôk óta ismert fûszerként és gyógyszerként használt gyömbér hatásos szerelmi ajzószer is. Az ázsiai orvoslásban "forrónak" számít, hôséget vagy tûzet visz a testbe, így izgatja a nemi szerveket. Az iszlám orvoslás szent növényként tartja számon, a Korán is megemlíti.



A mák az öröm növénye, a régi görögök legtöbbet használt és legjobb orvosságának eredetérôl úgy tartják, hogy Aphrodité könnyeibôl keletkezett, amelyeket, Adoniszt siratva, szerelméért hullatott.


Az ambrózia fogyasztása és élvezete csak az isteneknek adatott meg. Azok az istenek akik ittak e csodálatos elixírbôl, megismerték a mámort és halhatatlanná váltak. Mivel az istenek nem akarták, hogy az emberek is halhatatlanokká váljanak, ezért a halandók kizárólag különleges fûszerezésû datolyából vagy szôlôbôl készült bort ihattak.



forrás: www.dietinfo.hu