Szülô-gyerek kapcsolat: a Nyilas-Szûz páros

Nagyon eltérô nézôpontú karakterek találkoznak, ami eleinte értetlenséget, késôbb kalandot, még késôbb pedig tudatosított szövetséget sejtet. Idôbe telik az összecsiszolódás. Egy biztos: észnél kell lenni!


 



Itt megnézheted, hogy mi az aszcendensetek.



 



Ha a szülô a SZûZ (aszcendensû) és a gyerek a Nyilas



A szabályokra, rendre, biztonságra érzékeny szülô hamar –a tipegô-korban- rájön, hogy az Élete fenekestül felfordult, ennek a gyereknek bizony egyáltalán nem szent semmiféle korlát. Fáradhatatlanul izeg-mozog és teljesen értetlenül áll a rutinfeladatok idôzítése elôtt. ô nem lázad, hanem egyszerûen nem látja be, hogy miért ne lehetne minden nap más, minden megoldás elfogadható és minden feladat kaland. Egyáltalán nem vár biztonságot, ô az önbizalmát nem innen meríti, a szülôét viszont próbára teszi, amikor folyton kizökkenti a rendes(nek vélt) kerékvágásból. A szülô elemez, ízekre szed, aprólékosan átgondol; a gyerek felülrôl néz rá a dolgokra és nagyban látja át jobban a lehetôségeket. Teljesen eltérô a két látásmód, ami csak szépen lassan, megengedôen, példával tanítva tud átalakulni. Érdemes a gyereket követni, mert sznob annyira, hogy ha a szülôt nem érzi szellemi társnak, akkor egy idô után nem tartja a gondolataira érdemesnek- ez középiskolás kortól biztosan így van. A Szûz szülôtôl (magához képest) óriási rugalmasságot, nyitottságot és elvárás mentességet kíván a Nyilas gyereke jelleme, míg a gyerek sokat tanulhat a hétköznapok, részletek, nehézségek fontosságáról a szülôtôl. Jó párossá válnak felnôtt korra, ha nem a saját szemüvegükön át hajlandóak egymást méregetni. Ebben a szülônek kell példát mutatnia.



 











 



Ha a szülô a Nyilas (aszcendensû) és a gyerek a Szûz



Az elsô lecke az, hogy meg kell tanulni szisztematikusan élni és rendszerben gondolkodni. Sôt egy helyben maradni és a gyereket nem mozgatni sokat. ô egy szemlélôdô, csendre, nyugalomra vágyó alkat, aki sok mindent kibír különösebb cirkusz nélkül, de nincs ínyére a sok inger, és nagyon megjegyzi, ha nem vették figyelembe az igényeit. Nagyon segítôkész gyerek, aki pimaszul hívja fel a szülô figyelmét a háztartás hiányosságaira, legyen szó rendrakásról vagy takarításról, esetleg az egészséges táplálkozásról. Mintha a szülô lenne a játékosabb, naivabb, a gyerek pedig a megfontoltabb komolyabb. Miután a Szûz gyerek mikor szinten felfedezô alkat pl. szétszereli a kisautót, a nagyobb kalandokra, társasági életre óvatosan fel kell hívni a figyelmét, mindig odafigyelve, hogy mennyi esik jól neki. Nem lesz gyors a folyamat, de amire rákap, azt sokáig szívesen csinálja pl. sport, kirándulás. Érdemes figyelni az érdeklôdését és azzal kapcsolatban ajánlani neki kimozdulós, nemcsak a fejét igénybe vevô élmény-programokat. Jó, ha már kisiskolás korban megtanulja és erre a szülô remekül rá tud mutatni-, hogy a tanulás nem munka, hanem felfedezés. Miután két okos ember találkozik, sokat fognak beszélgetni és a gyerek ösztönösen felnéz a szülô tájékozottságára, mûveltségére. Alakítsunk ki közös érdeklôdést, ami sokáig elkísér és sok rétege van pl. modell-építés. Ez a kapcsolat hosszú érés után felnôttkora válik igazán otthonossá mindkét fél számára, jó lenne, ha a szülô nem adná fel és nem hökkenne vissza a sok számára sokad rangú kérdés megválaszolásától. Ezen múlik!