Szülô-gyerek kapcsolat: a Vízöntô-Halak páros

Furcsa pár. Fôleg kívülrôl tûnnek annak, belülrôl ez sokkal természetesebb szövetség. Teljesen ellentétes szemléletet képviselnek, mégis nagyon jól együtt tudnak mûködni. Mi a titkuk? Hogy egy világ választja el ôket, de van kedvük belekóstolni az ismeretlenbe! Ha te vagy a gyermeked (apja) Vízöntô vagy Halak vagytok, akkor hasznos infókat találsz a következôkben.


 



Ha szülô a VÍZÖNTô (aszcendensû) és a gyermek a Halak



A sorozat elôzô Halakkal foglalkozó részeiben már sok szó esett róla, hogy ez a jegy ti. a Halak nagyon alkalmazkodó típus, bárkivel kijön. A Vízöntôvel például úgy jön ki, hogy egyszerûen ámulatba ejti a mássága és magával is ragadja. A Vízöntô szülô mellett az élet csupa kaland, izgalom és kihívás, minden nap más. Ezt ugyan egy picit meg kell szokni, de ez hamar megy, utána pedig ad a Halak életnek egy alapvetô támpontot, inspirációt és bátorságot a bátrabb fellépésre, a változások fogadására. Arra azonban nem árt odafigyelni, hogy csemeténk fizikai és lelki terhelhetôsége véges, nem érdemes ezeket a határokat túllépni. Könnyû (kísértés) visszaélni a rugalmasságával, de inkább figyeljünk rá oda, és mutassunk különbözô felüdítô, regeneratív tippeket neki. Ösztönözzük, dicsérjük sokat, és mindig avassuk be a legújabb terveinkbe a maga szintjén. Így fel tud készülni és biztonságban érzi magát, mert érzi a bizalmat. A Halak gyerek mellett a Vízöntô szülô megtanulhat lazítani: semmit tenni, mélázni és koncentrálni. És ez nagyon jól jön, valljuk be!



 











 



Ha a szülô a HALAK (aszcendensû) és a csemete a Vízöntô



A Halak szülô úgy érzi örökmozgó, éles eszû, felfedezô-kedvû gyermeke mellett egy perc nyugta sincs, itt minden másodpercben történik valami, lazsálni nem lehet. Ez meglehetôsen kimerítô. Ha viszont sok-sok idôt töltenek együtt, együtt végzik a házmunkát, együtt tanulnak, sportolnak, olvasnak, tévéznek (ne adj Isten), akkor ráhangolódhatnak egymás tempójára, kialakul egy közös ritmus, ami mindenkinek megnyugtató. Jó, még így is egy kissé fel kell pörögni, de nem annyira, mintha magára hagyjuk és csak távolból, felügyelôként szemléljük a gyereket. A Halak szülôt egy sor meglepetés fogja érni, mert bár kiválóan ráérez a dolgokra, az összefüggéseket nehezen bogozza ki,a Vízöntô pedig nem túl közlékeny, fôleg kamaszkorban nem az. Állandóan pedzegeti a határokat, a Halak szülô pedig képtelen fixen tartani ôket: túl engedékeny, hamar belefárad a regulázásba. Ez érdekes módon nem elégedettséggel tölti el a gyereket, hanem dühvel, mert ô lázadni szeretne, ha nincs mi ellen, akkor nem tudja beazonosítani a kapcsolat minôségét. A Halak szülô felé áradó, mindent megbocsátó szeretete nem elégíti ki a kapcsolat-fogalmát, ami a Halak szülôt könnyen elkeseríti. El kell fogadniuk, hogy a más a kapcsolatfogalmuk: a Halak egységélményt, míg a Vízöntô szövetséget keres. Két, ellentétes pólus. A találkozási hely középen van, méghozzá már a kiságyban! Ennél a párosnál szokott az elôfordulni, hogy a szülô túl szorosan tartja a gyereket (fizikailag is), ezért a gyerek extrém sportokba menekülve igyekszik „szabadulni”. Ha jönnek az extremitások pl. világgá menetel naponta, ideje elgondolkodni és lazítani a fogáson.