A hat éves kor mítosza

Van a köztudatban egy olyan hiedelem, hogy a gyereknek 1.) hat éves kor elôtt nem érdemes horoszkópot csináltatni, mert nem a saját sorsát éli még 2.) inkább az aszcendense érezhetô, mint a nap jegye. Nekem más a véleményem, mindkét álláspontot féligazságnak gondolom, és el is mondom, hogy miért.


 



“Még túl kicsi!”



…. ahhoz, hogy önállóság legyen. Ez kétségtelenül igaz, az emberlét a maximális kiszolgáltatottságtól indul. Sok mindenhez túl kicsik vagyunk nemhogy csecsemôként, de 10 évesen is. A saját sorsunk megéléséhez azonban éppen érettek vagyunk! Már a születésünk pillanatában elkezdjük játszani az élettervünknek megfelelô játékot. Eleinte tényleg játéknak tûnik ez is, minden más. Már az újszülöttek is akként viselkednek, amilyenek: félénkebbek, akaratosabbak, vidámabbak, tanulékonyabbak stb. Nagyon is tud különbözni két picit –ezt bármelyik szülô megerôsítheti, akinek több gyermeke van-, és a különbözôség abból ered, hogy más forgatókönyvet élnek, más a programjuk, ennél fogva más a horoszkópjuk is. Nagy kaland kideríteni, hogy ki is ô, miért olyan, amilyen és vajon mi felé halad. Bizony erre már 1 napos korban van mód a babahoroszkóp-elemzés révén. Tehát egyáltalán nem túl kicsi, csak más keretek között, más hangsúllyal éli azt a sorsot, amit késôbb is követni fog.



 



Aszcendens vs. nap-jegy



A nap-jegy az a zodiákus jegy, amelynek idôszakában a gyerek világra jön. Most éppen a Mérleg jegyében járunk, aki mostanában ünnepli a szülinapját, annak a napjegye Mérleg, és így tovább. Az aszcendens ugyancsak egy zodiákus jegy, azonban számítás alapján derül ki, hogy az kinek mi. Ha nem ismered a gyereked aszcendensét, írd be az adatait ide , és a kirajzolódó ábrán keresd a vízszintes vonalat a kör közepén. A bal oldalán lévô jegy, ahová a vonal mutat, az az aszcendens.



 



Az aszcendens életünk elsô 29-30 évében kisebb súllyal esik a latba, mint a nap jegyünk, ez a korszak ugyanis arról szól, hogy egyéniségként, Napként akarunk megnyilvánulni és megtalálni a helyünket a világba. Ragyogni szeretnénk (minden gyereke elsôdleges vágya, hogy figyeljenek rá). Késôbb, amikor érettebbek vagyunk a nap jegyünk bedolgozik az aszcendensnek, kiegészíti azt, mivel az életfeladataink megélése inkább az aszcendenshez kötôdik, mint a Napságunkhoz. Azt szokták mondani, hogy a „mit?”-kérdésre az aszcendens felel, a „hogyan”-ra pedig a nap jegy. Mint látszik, a gyerekkor tehát a Napság bûvöletében zajlik, az aszcendens alárendelt szerepet kap ebben a korban.



 











 



Valamit végképp nem értek!



Mégpedig azt, hogy miért épp a hat éves kor forog közszájon. Akkor inkább már a hét, mert az valóban egy korszakhatár. A hatos számhoz semmilyen jelentôs spirituális tartalom nem kötôdik. Fontos a 3.év és a 7., ezt felnôtt életünkben is nyomon követhetjük, de a 6?! A gyerekkor felosztható korszakokra az évek mentén úgy, hogy hétévente más bolygó „fennhatósága alá” kerül az adott korszak. Ebben a blogbejegyzésben olvashatsz részletesen a gyerekkor korszakainak minôségérôl és jellemzôirôl.