California dreaming

Cipô és óra: ezt a kettôt figyelik a hazai â?? és jó eséllyel a nemzetközi â?? pénzeszsák-vadász nôk, amikor prédát keresnek maguknak. Nem számít az, milyen autóból szállsz ki, milyen ruha van rajtad, hogyan adod elô magad, csakis az óra és a cipô. Ebbôl a kettôbôl igen nagy valószínûséggel megállapítható, ki az, aki valóban gazdag és ki az, aki csak úgy csinál, mintha, legalábbis ez bizonyos szintû szakértelem felett.


 



Hogy miért a nôk vannak elsöprô többségben a pénzeszsák-vadászok közt? A válaszhoz elég megnézni a Forbes, vagy akár a NAPI Gazdaság leggazdagabb kiadványainak listáját, ahol elvétve fordulnak elô nôk, vagyis a potenciális zsákmány jóval kisebb. Ettôl még persze a hölgyek sem maradnak ki a sorból, mégis jellemzôbb kép a kiállításmegnyitón pezsgôt kortyolgató, magára havi százezreket költô mûvelt nô képe, aki betéve tudja az adott festômûvész és valamennyi kortársa önéletrajzát és nincs ellenére egy kis ajándék sem.



 



Vélhetôen nekik készült az a felmérés, ami a legnagyobb jövedelmû háztartások és legtöbb egyedülálló ember közös metszetét mutatja meg. Apró gond, hogy a felmérés Amerikára korlátozódik, az viszont így is beszédes, hogy az elsô öt helyezett városból három Kaliforniában található. Az ominózus szempontból a legjobbnak számító hely Manhattan Beach, ahol a felnôtt lakosság 30 százaléka egyedülálló, az átlagos évi jövedelem pedig megközelíti a 155 ezer dollárt, vagyis a havi 2,3 millió forintot. Aki beéri ennél kevesebbel, viszont gyorsabb sikert szeretne, az menjen a szintén kaliforniai Hermosa Beach-re, ahol a lakosság közel fele egyedülálló, az átlagos éves jövedelem pedig 134 ezer dollár.



 











 



Noha Amerikában az európainál jóval pontosabb felmérésekre van lehetôség, ezzel kapcsolatban mégis meg kell jegyezni néhány észrevételt. Az átlagos bevétel nem az egyedülállókra, hanem a háztartásokra vonatkozik, a kétkeresetûek pedig értelemszerûen felfelé húzzák az átlagot. Az egyedülállók magas aránya sem véletlen, hogy éppen Kaliforniában van, hiszen ez az amerikai fiatalok kedvelt állama, ahol alig 33 év az átlagéletkor. (Az amerikai átlag 36,8.) További, a statisztikát torzító tényezô lehet az egyetem, illetve fôiskola éppúgy, mint az idôskori özvegység.



Száz szónak is egy a vége: a két biztos pont továbbra is az óra és a cipô. Vagy van más ötletetek?