Hölgyeim, ébresztô!

Rögtön azzal kezdem, hogy nôként szinte az összes létezô hibát én is elkövettem kapcsolataimban. Az elmúlt idôszakban azt figyeltem meg, hogy a párkapcsolatok siralmas állapotáért bizony nagymértékben felelôsek a nôk.


 



Lehet, hogy felháborodsz, ahogy ezt olvasod, de egy gyors kitérôt mégiscsak megér a gondolatmenet, ha már végképp reménytelennek érzed a helyzeted.



Pszichológusként abban a – most már úgy gondolom – szerencsés helyzetben vagyok, hogy teljesen más képet láthatok a férfiak problémáiról és lelkérôl. Olyan dolgok mondódnak ki az üléseken részükrôl, amit a pasimtól biztosan sohasem hallhatnék. Sajnos. És miért? Ez az ismeretlen vidék fokozatosan tárul fel elôttem és nem gyôzôk rácsodálkozni. A térképet újra és újra át kell rajzolnom.



 



Azt már olvashattátok korábbi bejegyzésemben, hogy mekkora nyomásként helyezôdik a legtöbb férfira a családja egzisztenciájának biztosítása.



Mindemellett azt láttam, hogy a férfiak szeretnének egy nô mellett kitartani. Nem kell nekik, hogy tökéletes legyél. Ha kedves vagy vele és gyakran bujkál a mosoly az ajkad szegletében, tetszik neki az összbenyomás, amit keltesz, az éppen elég.



 



De mi történik, amikor hazaér? Ideje sincs levegôt venni, Te máris elkezded mondani, kezébe nyomod a gyereket, arról beszélsz, hogy a kollégád már megint keresztbetett, a gyerek nem hajlandó megenni az uzsit az oviban, nincs idôd elmenni a fodrászhoz és szörnyen nézel ki. Probléma halmaz. Hidd el, megértem, hogy Neked is nehéz, de ô is ugyanúgy végiggürcölte a munkanapot. És ettôl csak azt éli meg, hogy kevés, bármennyit tesz is, az nem elég.



 



És amit egy férfinak a legnehezebb megélnie, ha azt látja, hogy nem vagy boldog mellette. Mert azt a saját kudarcának fogja megélni. Ezért marad bent egyre többször túlórázni vagy hazaviszi a munkát és igen, ezért lehet esélye egy másik nônek. Pedig a boldogságodért elsô sorban Te vagy a felelôs. Ha valami miatt nem érzed jól magad a bôrödben, tegyél azért, hogy változzon, és ne neki siránkozz. Az nem építi a kapcsolatotokat.



 



A kutatások azt találták, hogy a hosszú távon jól mûködô kapcsolatokban a pozitív és negatív érzelmek aránya 5:1-hez. Amikor egy hibájára (klasszikus fogkrém, zokni, stb…) felhívod a figyelmét, 5 pozitív visszajelzéssel kellene körbepárnáznod. 



Alakítsatok ki olyan szokásokat, amik építik a kapcsolatotokat.



 



Lehet, hogy mikor hazaér, neki még szüksége van 20 percre, hogy átálljon.



Utána kezdjétek a pozitív dolgokkal, amik történtek, mondjuk mindenki soroljon fel 3-at.



A panaszt korlátozzátok le, mindenkinek 2 perce van rá, mérjétek stopperrel. Ha haladók lesztek, lecsökkenthetitek minden másnapra.



 











 



Hányszor jutott eszedbe, hogy megköszönd a munkát, amit a munkahelyén végez, amivel biztosítja az anyagi biztonságotok egy részét (fôképp ha nagy részét)? Pedig szerintem megérdemli.



 



És végül szintén egy gyakori megfigyelésem, hogy harcoltok a férfiakkal. De miért? Így hogy lehet egy jól mûködô kapcsolatot fenntartani? Ti egy csapatot alkottok, társak vagytok. Itt csak az együttmûködés és a kölcsönös támogatás jöhet szóba.



 



Lehet, most nagyon dühös vagy rám, mert miért Neked kell már megint változtatni és tenni. Én mégis arra biztatlak, hogy mûködtesd a nôi bölcsességedet és tégy egy próbát a boldogabb kapcsolatodért és Magadért!